Halina Świtlicka Małopolskim Bibliotekarzem Roku 2020!

Z nieskrywaną radością pragniemy poinformować, że Halinka Świtlicka – sekretarz zarządu Stowarzyszenia Teatralno-Literackiego została Małopolskim Bibliotekarzem Roku 2020.

Laureatka tego zaszczytnego tytułu pracuje w Bibliotece Pedagogicznej w Olkuszu, która jest Filią Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Hugona Kołłątaja w Krakowie.
Prowadzi zajęcia dla seniorów, lekcje biblioteczne dla uczniów wszystkich etapów kształcenia. Realizuje szereg warsztatów i szkoleń dla nauczycieli z zakresu różnorodnych platform i aplikacji internetowych, na których dzieli się swoimi pomysłami na ich wykorzystanie w pracy z uczniami.
Jest pomysłodawczynią i realizatorką podstrony: www.edukacyjnetiki.pedagogiczna.olkusz.pl, na której gromadzi i udostępnia narzędzia i aplikacje przydatne w pracy dydaktyczno-wychowawczej nauczyciela.
Angażuje się w wiele projektów, aktywnie działa w Stowarzyszeniu Teatralno-Literackim w Olkuszu, pełniąc w nim funkcję sekretarza zarządu. Zaprojektowała i wykonała nowoczesne i w pełni responsywne strony internetowe dla filii PBW.
Pogodna i uśmiechnięta, swoim zamiłowaniem do nowoczesnych technologii zaraża wszystkich wokół siebie.
W wolnych chwilach, odrywając się od wirtualnej rzeczywistości, czyta książki, pracuje w ogrodzie lub spaceruje z psem.

Źródło: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich – Okręg Małopolski

Comments are closed.