Noworoczne Spotkanie z Kolędą dla Seniorów os. Pomorzany pod patronatem STL

3Pani Barbara Łaskawiec z Gminnej Rady Seniorów, jednocześnie członkini Stowarzyszenia Teatralno-Literackiego zainicjowała wspólne zorganizowanie Noworocznego Spotkania z Kolędą dla Seniorów os. Pomorzany.
Działając we współpracy z p. Przemysławem Kanią – Prezesem STL oraz p. Beatą Soboń – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu zaprosiła do budynku Szkoły Podstawowej nr 6 im. F. Chopina zarówno seniorów jak i osoby, które nie czują się jeszcze seniorami, czyli po prostu chętnych na wysłuchanie kolęd i pastorałek w wykonaniu podopiecznych Włodzimierza Barana – instrumentalisty i muzyka z MOK. 

Swoją obecnością zaszczycił słuchaczy p. Roman Piaśnik – Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz,    p. Grzegorz Tomsia – Radny Rady Miejskiej, p. Barbara Lubaszka – Dyrektor Szkoły Podstawowej oraz p. Barbara Jochymek – Przewodnicząca Zarządu os. Pomorzany w Olkuszu. STL reprezentowała p. Małgorzata Dachowska – wiceprezes stowarzyszenia. W kameralnej atmosferze, przy blasku świec połyskujących z świątecznego stołu przygotowanego specjalnie na tę okoliczność dzięki życzliwym osobom prywatnym i darczyńcom, słuchano i wspólnie śpiewano wiele kolęd i pastorałek.

15426

 

Comments are closed.