Spotkanie w Ekonomiku z „parą prawie idealną”

16 marca 2017 roku w auli Zespołu Szkół  nr 3 odbyło się spotkanie autorskie z Martą Fox – popularną poetką, pisarką, eseistką oraz Arturem Gotzem – wokalistą i aktorem, bohaterem książki „Idol”.

Spotkanie zorganizowały założycielki Klubu Interesującej Książki CzytaMY, działającego przy Stowarzyszeniu Teatralno-Literackim w Olkuszu. W spotkaniu uczestniczyła młodzież olkuskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Zarówno wykład pisarki, jak i recital A. Gotza bardzo przypadły do gustu młodym ludziom. Pytania płynące ze strony publiczności dotyczyły procesu twórczego, weny poetyckiej, ale także spraw bardziej przyziemnych. Na koniec artyści podpisywali książki i pozowali do zdjęć z uczniami.

W tym samym dniu, w godzinach popołudniowych pani Marta Fox i Artur Gotz, już w mniejszym gronie, opowiadali o swoich doświadczeniach artystycznych, związkach z Olkuszem oraz historii ich niezwykłej przyjaźni. Na to spotkanie zostali zaproszeni członkowie KIK CzytaMY oraz miłośnicy dobrej literatury. W tak doborowym gronie dyskutowano o wpływie literatury na współczesnego czytelnika oraz o roli książki w kształtowaniu charakteru człowieka, niezależnie od jego wieku. Po raz kolejny okazało się, że sztuka łączy pokolenia.

Comments are closed.