To już 5 lat „Naszego Poloneza”…

Nasze stowarzyszenie wraz z Zespołem Szkół Nr 3 im. Antoniego Kocjana w Olkuszu było organizatorem V Powiatowego Konkursu Tanecznego „Nasz Polonez”, który odbył się w Auli Zygmuntowskiej.

Honorowy Patronat objął Pan Roman Piaśnik – Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz, natomiast wsparcie uzyskaliśmy od Pana Pawła Piasnego – Starosty Powiatu Olkuskiego, Pani Lidii Gądek oraz Pani Agnieszki Ścigaj – Posłanek na Sejm RP.

Pani Agata Wdowik – koordynatorka konkursu przywitała gości i przybliżyła historię poloneza. Przedstawiła także skład komisji konkursowej: Annę Kluczewską – Dyrektor Samorządowego Zespołu Edukacji reprezentującą Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz, Monikę Korpusik – wokalistkę Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk oraz animatorkę kultury, Małgorzatę Dachowską – wiceprezes Stowarzyszenia Teatralno – Literackiego oraz Halinę Świtlicką – Dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Olkuszu. Chwilę później na parkiecie znalazły się grupy taneczne.

Najlepszą grupą okazali się uczniowie przygotowani przez Panią Agatę Wdowik z Zespołu Szkół Nr 3 im. Antoniego Kocjana w Olkuszu zajmując I miejsce. II miejsce przypadło świetnie prezentującej się zarówno pod względem kostiumów, choreografii jak i doboru muzyki uczennicom przygotowanym pod kierunkiem Pani Anny Dudek ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kluczach. Na podium stanęli także galowo ubrani uczniowie przygotowani pod kierunkiem Pani Jolanty Fatygi ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Olkuszu, których partnerki trzymały w dłoniach czerwone róże.
Tego dnia wyróżniono także najlepszych tancerzy i tancerki: Zuzannę Świstak ze Szkoły Podstawowej w Kluczach, Łukasza Widulińskiego z Szkoły Podstawowej Nr 4 w Olkuszu, Oliwię Mystek z Zespołu Szkół Nr 3 w Olkuszu oraz Miłosza Bratka z Zespołu Szkół Nr 3 w Olkuszu. Gratulujemy!

Po zakończonym konkursie uczniowie wraz z opiekunami mogli wziąć udział w warsztatach, które przeprowadziła Pani Monika Korpusik. Wiele cennych rad i wskazówek z pewnością młodzi tancerze i tancerki wykorzystają już za rok w kolejnej edycji konkursu „Nasz Polonez”. Zapraszamy za rok!

Comments are closed.