Zakończenie sezonu artystycznego 2016/2017!

Zakończenie sezonu artystycznego Stowarzyszenia Teatralno – Literackiego w Olkuszu to doskonała okazja do podsumowania licznych przedsięwzięć, które    w roku 2016/2017 obfitowały w szereg ważnych wydarzeń artystycznych.Możemy poszczycić się, że mamy w stowarzyszeniu Prezesa – fachowca w dziedzinie teatru, laureata wielu prestiżowych nagród p. dra hab. Przemysława Kanię, dlatego wzorem lat ubiegłych STL prowadziło zajęcia warsztatowe z zakresu m.in. edukacji teatralnej.

Chętnie włączamy się w akcje artystyczne, ale przede wszystkim organizujemy własne, jak np. Spotkanie z kolędą, Międzynarodowy Dzień Teatru, Koncert Bajkowy, konkursy: Wiedzy o teatrze, Recenzję teatralną, Bliżej teatru, minirecitale, spotkania z pisarzami, dyskusje, panele, konferencje m.in. Klubu Interesującej Książki. Organizujemy liczne wyjazdy do filharmonii, teatrów, instytucji kultury, na koncerty plenerowe. Jesteśmy autorami wielu projektów. Nasze stowarzyszenie stawia na interaktywność i interdyscyplinarność w przestrzeni miejskiej, jest otwarte na różne formy współpracy przy organizacji różnego rodzaju przedsięwzięć artystycznych i kulturalnych lub lokalnych realizowanych m. in. jako partner z Biblioteką Pedagogiczną, Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną w Olkuszu, wspólnie z ośrodkami kultury, szkołami, przedszkolami, instytucjami, pisarzami, aktorami itp. Wszystkie te działania mają za zadanie wprowadzić do tajemniczego świata teatru, zapoznać z jego tworzywem oraz uwrażliwić na sztukę młodych odbiorców kultury. Przy realizacji licznych przedsięwzięć pracuje wiele osób, miłośników teatru i lubiących współpracę z dziećmi i młodzieżą. Dlatego dziękujemy wszystkim członkom Stowarzyszenia Teatralno – Literackiego oraz sympatykom, przyjaciołom za wspieranie naszych działań, za każdy nawet drobny gest skierowany w stronę naszego stowarzyszenia. Zakończenie sezonu artystycznego postanowiliśmy, wraz z członkami i sympatykami STL, spędzić na XIX Wielkim Pikniku Artystycznym Święta Śląska w Koszęcinie.

 

 

 

 

 

 

Na miejscu czekało na nas wiele atrakcji, bowiem nie zabrakło koncertów i kabaretu. Byliśmy w pałacowej kaplicy, w której odbył się koncert organowy, obejrzeliśmy film o historii zespołu, przymierzaliśmy stroje, w których artyści występują na scenie, podziwialiśmy fortepian w wodzie, a w Alei Rękodzielników oglądaliśmy regionalne produkty oraz kosztowaliśmy śląską kuchnię. Chyba wszystkim najbardziej smakowała tzw. „ciapkapusta”… Jedną z przyjemniejszych chwil było spotkanie z p. Moniką Korpusik – wieloletnią pracownicą zespołu „Śląsk”, która opowiadała o historii zespołu. Wspólnie zwiedziliśmy wnętrza pałacowe oraz miejsca, w których odbywają się próby członków zespołu. Specjalnie dla naszej licznej grupy p. Monika zaśpiewała utwór pt. „Gąska”, którym debiutowała w zespole. Mieliśmy okazję spotkać się również z dyrektorem zespołu p. Zbigniewem Cierniakiem oraz byłymi solistami. Ukoronowaniem dnia był galowy koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Na scenie mogliśmy podziwiać męża p. Moniki – tancerza zespołu, p. Piotra Korpusika. Pełni wrażeń, z pieśniami „Śląska” na ustach po północy wróciliśmy do Olkusza…

 

 

 

Zapraszamy do współpracy w nowym sezonie artystycznym 2017/2018!
Do zobaczenia!

Comments are closed.